این واحد با نام رزپلاست در سال ۱۳۶۰ و با تعداد دو دستگاه ماشین تولید ظروف پلاستیک بادی آغاز به کار کرد که در ابتدا با ساخت قالب ظرف چهار لیتری در راستای شرکت­های تولید کننده روغنهای صنعتی تولیدات خود را شروع و به تدریج با ایجاد تنوع در طرحهای ظروف بادی در حجم های ۲۵۰ سی سی، نیم لیتر، ۱ لیتر،۳.۵ لیتر، ۱۰ لیتر و ۲۰ لیتر گامی در تحول بسته بندی­های این صنایع برداشت.

از آنجائیکه کیفیت محصول همیشه دارای اهمیت خاصی بوده این واحد توانست به سرعت در زمره یکی از تولید کنندگان مطرح  قرار گیرد و با استفاده از تجارب کسب شده و شناخت بازار، اقدام به توسعه و با بکارگیری از ماشین آلات تزریق پلاستیک محصولات متنوعی در زمینه بسته بندی تولید نماید.

از جمله  تولید ظروف سطلی در حجم‌های : ۱.۵ لیتر، ۴.۵ لیتر، ۴ لیتر، ۱۰  لیتر و ۲۰ لیتر گرد و ۴ لیتر، ۶ لیتر، ۸ لیتر و ۱۰ لیتر بیضی که مورد مصرف صنایع رنگ و رزین، شیمیایی، روان کننده‌ها، کشاورزی و همچنین غذایی می­‌باشد.

با گذشت زمان با استقبال از این نوع بسته بندی­‌ها و بنا به درخواست بازار و مصرف کنندگان این واحد با تغییر ماشین آلات تزریق به ماشین آلات پیشرفته و پرسرعت تزریق توانست از  سال ۱۳۹۱ خطوط IML را راه اندازی نماید که در حال حاضر با ۶ خط رباط IML قادر به تولید کلیه ظروف سطلی خود بصورت IML می­باشد و با استفاده از این تکنولوژی در صنایع مواد غذایی نیز وارد شد که با ساخت ظروف جداره نازک و با روش IML محصولاتی را برای صنایع غذایی تولید می‌نماید.

یکی دیگر از  زمینه‌­های کاری ورود به صنایع کشاورزی می‌­باشد که توانستیم  ظروفی را تولید و ارائه نمائیم که بعضاً بصورت بطری­های Pet می­‌باشد که با بکارگیری از ماشین آلات تزریق Pet و باد کن Pet، پریفورم‌های ۵۵ گرم، ۹۲ گرم و ۱۰۵ گرمی را تولید نموده که مورد استفاده در بسته بندی سموم و کودهای کشاورزی در طرحها و اندازه‌­های مختلف می­‌باشند.

دیگر توانمندی‌های این واحد در اختیار داشتن ماشین چند لایه (سه لایه) Coex می­باشد که می­تواند تولیدات آن در کشاورزی و همچنین صنایع غذایی هم مورد استفاده قرار گیرد.

این واحد علاوه بر ماشین آلات تزریق و بادی مجهز به ماشین آلات چاپ طرح روی ظروف که به صورت چاپ سیلک و چاپ افست ۶ رنگ می‌­باشد که در صورت درخواست مشتریان قادر به چاپ بر روی ظروف مورد درخواست آنها می‌­باشد.

سپیدان رز پلاستیک موفق به اخذ گواهینامه های زیر گردیده است:

  • سیستم رسیدگی به شکایت مشتریان ISO 10002 : 2018
  • سیستم پایش و اندازه‌گیری رضایت مشتریان ISO 10004 : 2018
  • نظام آراستگی محیط کار 7S
  • سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 : 2015
  • سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001 : 2015
  • سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ISO 45001 :2018
  • سیستم ایمنی صنایع غذایی ISO 22000 : 2018

در حال حاضر با تعداد ۱۵۰ پرسنل و حدود ۶۰ دستگاه تزریق و بادی مشغول فعالیت می­­‌باشد که در دو مجموعه مجزا یکی به مساحت ۵۰۰۰ متر و دیگری ۱۲۰۰۰ متر مربع واقع در کیلومتر ۱۷ جاده قدیم کرج ( فتح ) خ شیرین ۵۸ و دیگری در شهرک صنعتی اسماعیل آباد مستقر می­‌باشند.

در تاریخ ۸۹/۷/۱۷ این تولیدی تحت شماره ثبت ۳۸۶۸۰۵ در اداره ثبت شرکتها به شرکت تولیدی سپیدان رزپلاستیک با مسئولیت محدود تغییر شخصیت داده است.